7 powodów dla których warto mieć zieloną ścianę

To coś co przyciąga wzrok każdego! Zielona ściana może mieć też inny cel: może być centralnym punktem Twojego domu. Nie potrzebujesz już drogich dodatków do wystroju wnętrz, gdy posiadasz żyjące arcydzieło.

To oczywiste, że rośliny i zieleń jest w stanie poprawić nasze samopoczucie. Gdy zdecydujesz się na zieloną ścianę w swoim wnętrzu, jedyną zmianą nie będzie tylko poprawa jakości powietrza, ale również będziesz spokojniejszy i bardziej skoncentrowany.

Jednym z najważniejszych powodów dla których ludzie chcą mieć ogrody wertykalne jest oszczędność miejsca. Niektórzy nie posiadają swoich ogrodów, ale kochają rośliny – zielona ściana to idealne rozwiązanie! Niezależnie od tego jak dużo wolnego miejsca posiadasz, pionowy ogród zabierze tylko fragment ściany, której i tak nie używasz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających małe mieszkania, gdzie nie ma miejsca na dziesiątą już donicę z ulubionym kwiatkiem.

To coś co będzie inspirowało Cię jeszcze przez długi czas!

Inną zaletą pionowego ogrodnictwa jest to, że oszczędza dużo czasu i wysiłku. Taki ogród jest po prostu łatwiejszy w utrzymaniu niż zwykły. Większość z nas jest bardzo zajęta i zwykle nie ma czasu by zaopiekować się swoim ogrodem. Jeśli jesteś w takiej sytuacji to zielona ściana jest dla Ciebie. Niezależnie od pory dnia i nocy możesz się nią zająć, nie masz problemów z chwastami, oraz tym że nie padało już od miesiąca i wszystko usycha.

Jesteś pasjonatem ogrodnictwa? Podziel się swoją pasją z całą rodziną w miejscu w którym jesteście na co dzień. A może dzięki nietypowej formie również najmłodsi zechcą opiekować się Twoimi roślinami.

Dzięki zielonej ścianie będziesz miał świeże zioła, a nawet niektóre warzywa zawsze pod ręką. Lubisz gotować i często używasz świeżych ziół, ale nie masz ogrodu, a Twój parapet jest już zapełniony? Czemu nie zrobisz sobie wiszącego zielnika? Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania, nawet z posadzonymi już roślinami! Wystarczy zawiesić na ścianie jak obraz.

Zainspirował Cię ten wpis i też chciałbyś mieć zieloną ścianę lub żywy obraz? Specjaliści z Zieleń we wnętrzach pomogą Ci wybrać rozwiązanie do Twojego wnętrza.

Andrzej Nowiński

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *